Home
Soustředění záchranářů a hasičů Písek (14) Tisk Email

O víkendu 24. - 26.4.2009 jsme se zúčastnili součinnostního cvičení v Písku.
Jedná se o již 14. běh cvičení, dříve pod názvem Red Cross Camp. Tentokrát bylo metodické zaměření na evakuaci a záchranu osob v zástavbě. Akce probíhaly kontinualně od páteční noci do nedělního rána. Všechny jednotky byly na "základně" připraveni na příjem zprávy o mimořádné události a poté k výjezdu. Některé akce probíhaly paralelně, jiné byli zaměřeny jen pro malou skupinu zasahujících, další pak pro většinu přítomných týmů.

Celý článek...
 
Noční pátrací akce Tisk Email

V noci 3.4.2009 proběhlo rozsáhlé pátrací cvičení. Akce byla zaměřena na orientaci v terénu a plnění jednotlivých úkolů.
Jednotka postupovala dle souřadnic pomocí GPS přístrojů na určená místa, kde zjišťovala předpokládaný výskyt pohřešované osoby. Při pátrání byl prováděn průzkum ve starých ruinách, roklích, lomech, štolách a jeskyních. Postup byl realizován náročným terénem za časté nutnosti použít lanovou techniku. Po nálezu a ošetření osoby byl v první části proveden transport pomocí improvizovaných prostředků na vzdálenost cca 1,5 km skrze strmou rokli. Druhá osoba byla transportována neprostupným terénem zhruba 4 km až na místo přistání vrtulníku.

Celý článek...
 
Součinnostní cvičení v Ústí nad Labem Tisk Email

Dne 21.3.2009 jsme se zúčastnili společného cvičení na železničním mostě v Ústí nad Labem. Byla vyzkoušena záchrana osoby z/do člunu v evakuačním postroji tak i v nosítkách.
Ve spolupráci s SDH UNL2 a SDH Střekov proběhlo několik simulovaných akcí, které mohou nastat jak při povodních na při jiné mimořádné události na či pod mostní konstrukcí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 Další > Konec >>

Strana 16 z 16
24.10.2014
Nové fotografie a aktuality na našem fcb.

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!