Partneři

Hlavní partneři:
Banner

Děkujeme...

Najdete nás i na:

Home
Nejnovější události
Záchrana v lomu PDF Tisk Email

Nácvik záchraných technik v lomu a lezecké oblasti. Cvičení bylo zaměřeno především na situace související s horolezeckými aktivitami a pádem z výšky.

Celý článek...
 
Záchrana v Alkazaru PDF Tisk Email

Při cvičení záchraných technik v lezecké oblasti Alkazar jsme byli svědky nehody, u které jsme provedli prvotní zásah.

Celý článek...
 
S.O.S. 2010 PDF Tisk Email

Na metodickém cvičení zdravotních družstev S.O.S. 2010 ve Svatošských skalách jsme postavili a zajistili lanový traverz přes řeku. Přesmostění bylo jako jedno ze stanovišť, kde se museli záchranné týmy dostat přes řeku.
Traverz se nahatahoval o den dříve v pozdních nočních hodinách. K přetažení lana byl použit člun a pomocné lano, tak aby byly vlastní nosná lana natažena suchou cestou. Celková délka traverzu byla cca 80 m.

Celý článek...
 
Dětský den PDF Tisk Email

V rámci oslav Dětského dne jsme na Základní škole U boroviček na Bílé Hoře připravili několik aktivit. Akce byla určena nejen pro děti tamní školy, ale i pro mnoho návštěvníků z okolních škol.
Nejprve měli možnost zkusit zdolat traverz mezi evakuačními schodišti budov školy. Poté si vyzkoušeli slaňování stějně jako ho provádějí záchranáři. V průběhu dne pak byla připravena ukázka záchrany osoby v nosítkách, které se aktivně zúčastnili jak vyučující, tak děti.

Celý článek...
 
Cvičení plotny PDF Tisk Email

Nad rámec pravidelných výcviků, kde se neustále procvičuje zvolená technika a metodika záchrany proběhlo v sobotu 27.3.2010 celodenní cvičení. Zaměřeno bylo na práci s vanou ve skalním prostředí, kotvení a pohyb záchranářů a transport zraněné osoby na šikmé ploše. Na to navazovalo i cvičení 31.3.2010 tentokráte ve skalním prostředí v Divové Šárce s obdobným charakterem náplně.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 16

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!