Home Cvičení Záchrana z vysílače
Záchrana z vysílače Tisk Email

Záchrana osob z vysílače. Výstup po chráněných žebřících, pohyb po příhradové konstrukci. V rámci výcviku jsme provedli nácvik několika záchraných technik v rozličných situacích.

Byla provedena záchrana z místa vysílací antény a následné spuštění vnitřkem konstrukce vysílače. Jako druhou akci jsme provedli nácvik záchrany osoby uvízlé na boční konstrukci vysílače. Vše bylo provedeno DRT v evakuačním postroji standartní metodou.
Následovala záchrana osoby v nejvyšším patře konstrukce pod anténou. Záchrana byla proveden v nosítkách a v rámci nácviku na 4 lanové délky s mezikotvením.

Jako poslední akce byla provedena záchrana osoby z konstrukce. Celý zasahující tým pracoval po slepu. Akce proběhla pod dozorem několika záchranářů. Tým si počínal skoro tak jako kdyby viděl a nebylo potřeba do akce nikterak zasahovat a ani ji usměrňovat. Pouze s ohledem na bezpečnost se akce, od té kdy záchranáři vidí, lišila jen tím, že byla časově náročnější.

 
24.10.2014
Nové fotografie a aktuality na našem fcb.

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!