Home Zásahy Záchrana na Alcazaru
Záchrana na Alcazaru Tisk Email

Že stokrát opakovaný postup nemusí být rutinou se jednotka přesvědčila jen pár chvil po ukončení výcvikového soustředění v prostorách lomu Alcazar.

Vybavení uklizené, sedáky a materiál v batohu, kolegové "roztroušení" po celém lomu a auto připravené k odjezdu. Asi tak by se dal popsat stav krátce před tím než jednotka přijala oznámení o vzniku mimořádné události. Poměrně vystrašení rodiče ohlásili, že poblíž v svážné štole na okraji lomu jim dvě děti vylezly zhruba do poloviny výšky komínu a nemohou "ani dolu ani nahoru".

Donekonečna omýlaný naučený postup nám pomáhá, domluvit se víceméně beze slov. Jeden ze záchranářů pouze s provizorním vybavením má za úkol provést průzkum, další vyhazují z auta před pár minutami úhledně srovnaný materiál a batohy. Lana k místu zásahu, sedáky na sebe ... to už tady dnes bylo :-) Prostředí štoly, ve které jsme tento víkend již 2x cvičili modelovou situaci je nám známé což celý zásah značně zjednodušuje. Zajištění dětí na skalní stěně, vykotvení fixního stanoviště, vystrojení cesty pro záchranáře i zachraňované je otázkou cca 20ti minut. Prostor není komplikovaný a pomocí standardního postupu dostáváme dvoulanovou technikou do 30 minut obě děti zpátky na zem k rodičům.

Asi by se tam dostaly i samostatně, ale...

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!