Home Cvičení Soustředění záchranářů a hasičů Písek (14)
Soustředění záchranářů a hasičů Písek (14) Tisk Email

O víkendu 24. - 26.4.2009 jsme se zúčastnili součinnostního cvičení v Písku.
Jedná se o již 14. běh cvičení, dříve pod názvem Red Cross Camp. Tentokrát bylo metodické zaměření na evakuaci a záchranu osob v zástavbě. Akce probíhaly kontinualně od páteční noci do nedělního rána. Všechny jednotky byly na "základně" připraveni na příjem zprávy o mimořádné události a poté k výjezdu. Některé akce probíhaly paralelně, jiné byli zaměřeny jen pro malou skupinu zasahujících, další pak pro většinu přítomných týmů.

Naše jednotka zasahovala u záchrany osoby s těžkým poraněním břicha ze střechy technické budovy v plynárně. Transport osoby v bezvědomí z půdního prostoru šachtou. Záchrana osob pomocí lanové techniky z hotelu. Záchrana sebevraha hrozícího skokem z budovy. Záchrana matky s dítětem po pádu ze střechy. Vyproštění dvou osoby z částečně zasypané studny. Všechny zásahy probíhali v součinnosti se zdravotními záchranáři, AČR či hasiči.

http://www.pozary.cz/rubriky/jsdh/soustredeni-hasicu-a-zachranaru-14-zaverecna-zprava_17396.html

 
24.10.2014
Nové fotografie a aktuality na našem fcb.

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!