Home Cvičení Komín
Komín Tisk Email

Jeden z pravidelných výcviků jsme věnovali problematice záchrany z komínu. Akce byla připravena jako cvičný zásah. Na horním ochozu komínu se nacházela osoba, která vyžadovala zdravotní pomoc a následný transport dolů v nosítkách.

 

Výstup na komín byl zahájen po dvou chráněných žebřících s jištěním na laně. Daleko složitější úkol byl dostat na nejvyšší bod pevná (nikolik svinovací) nosítka. Ty byli mezi jednotlivými ochozy vytahovány na laně plné techniky a vybavení. Mezitím se první tým dostal až ke zraněné osobě, kterou vyšetřili. Po následné fixaci v nosítkách došlo na dvoudélkové spouštění spolu se záchranářem. Vzhledem k dostatečnému množství lezců se druhé stanoviště přípravovalo prakticky současně a došlo k minimální prodlevě.

nasazení: 1+6

 
24.10.2014
Nové fotografie a aktuality na našem fcb.

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!