Home Cvičení Součinnostní cvičení Kras 2011
Součinnostní cvičení Kras 2011 Tisk Email

Součinnostní cvičení záchraných složek Kras 2011 konané ve dnech 23. - 25.9.2011 na Berounsku. Základna a štáb byly zřízeny již tradičně v kempu na Srbsku.

Naše jednotka pod volacím znakem RC 170 řešila několik mimořáných událostí. Například záchranu tonoucích osob z převráceného raftu v Berouně na jezu, záchrana pracovníků ze stožáru VVN, záchrana horolezců ze sklaní stěny a osob po pádu a pátrání po pohřešovaných osobách v nedostupném terénu a následná záchrana. Taktéž jeden z našich členů velel štábu cvičení a koordinoval jednotky a jejich nasazení jako OPIS.

náplň cvičení:
Instrukčně metodické zaměstnání záchranářů a hasičů při řešení různých druhů nehod v těžkodostupném terénu a v improvizovaných podmínkách velení zásahu a vedení dispečinku. Simulace práce po možné přírodní katastrofě. Součinost nasazených týmů bez pevného zázemí.

odborné přednášky:
KPR
AED
crash syndrom v PNP
polytrauma
poraněníhlavy a páteře

pořadatel:
VODNÍ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA KLADNO A VODNÍ ZÁCHRANÁŘSKÁ SLUŽBA BEROUN

termín:
23. - 25. 9. 2011

lokalita:
Český kras, Beroun - město, Králův Dvůr, lom Alkazar, Tomáškův lom, vrch Ostrý

účastníci cvičení:
JSDH, ZBK, ČČK, H-R

 

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!