Home
Noční pátrací akce Tisk Email

V noci 3.4.2009 proběhlo rozsáhlé pátrací cvičení. Akce byla zaměřena na orientaci v terénu a plnění jednotlivých úkolů.
Jednotka postupovala dle souřadnic pomocí GPS přístrojů na určená místa, kde zjišťovala předpokládaný výskyt pohřešované osoby. Při pátrání byl prováděn průzkum ve starých ruinách, roklích, lomech, štolách a jeskyních. Postup byl realizován náročným terénem za časté nutnosti použít lanovou techniku. Po nálezu a ošetření osoby byl v první části proveden transport pomocí improvizovaných prostředků na vzdálenost cca 1,5 km skrze strmou rokli. Druhá osoba byla transportována neprostupným terénem zhruba 4 km až na místo přistání vrtulníku.

nasazení: 1+5
začátek: 20:00
konec: 05:07
délka trasy: 15,4 km
 
24.10.2014
Nové fotografie a aktuality na našem fcb.

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!